Пр. Перемоги 52/2, Київ, Україна, 03057

Шовковий шлях

Шовковий шлях

З давніх часів люди подорожували, обмінюючись з сусідніми поселеннями товарами, навичками та ідеями. Протягом всієї історії, неосяжна Євразія була перехрестям шляхів з торговими маршрутами, які поступово сприяли формуванню відомого сьогодні Шовкового шляху. Тут торгували шовком та іншими товарами, з народами з різних куточків світу. Разом з тим були створені морські маршрути, які зв’язали Схід і Захід по воді та використовувались в сновному для торгівлі спеціями, що дало основу для назви «Шляхи прянощів».
Численні мережі доріг служили не тільки для переміщення товарів і предметів розкоші, але також передачі знань, ідей, культур і вірувань, які значно вплинули на історію і розвиток цивілізацій євразійських народів. Мандрівники ризикували, залучені не тільки торговельною діяльністю, а й участю в інтелектуальному і культурному обмінах в містах, на території яких проходив Шовковий шлях. Взаємно збагачувалися культури народів в області мистецтва, літератури і науки, а також відбувався обмін знаннями про ремесла і
технології – все це вплинуло на формування мов і релігій.
Ці маршрути існують з давніх часів, але, не зважаючи на це, назва “Шовковий шлях” відносно недавнє поняття. Воно було  апропоновано геологом Бароном Фердинандом фон Ріхтгофеном в середині XIX століття, який назвав систему зв’язків і торгівлі Die Seidenstrasse, що означає з німецької «Шовковий шлях» .
Протягом всієї історії Шовкові шляхи, маршрути діалогу, торгівлі, взаємодії та обмінів, об’єднували людей і їх культури. Вперше створені як мережі комунікації та обмінів, значно вплинули на історію Євразії: культуру і релігію народів, мови, науку, зберігши
інтелектуальну і мистецьку спадщину.

Сьогодні, ми стоїмо біля витоків відродження «стародавнього Шовкового шляху» і кожен з нас може зробити свій внесок у спільну справу, висловити свою думку і внести пропозиції для співпраці і будівництва Нового Шовкового шляху.
Простиравшись на тисячі кілометрів і проіснувавши тисячі років Шовковий шлях накопичив в собі особливий дух, в основі якого лежать взаємна вигода, відкритість, співпраця і загальний виграш.
У 2013 році в Назарбаєв Університеті (Казахстан) голова КНР Сі Цзіньпін вперше виступив з ініціативою побудови Нового Шовкового шляху – Економічного поясу Шовкового шляху. За минулі 7 років ініціатива «Один пояс- один шлях» знайшла позитивний відгук
у міжнародного співтовариства і вже стала важливою практикою просування та створення співтовариства з єдиною долею для всього людства.
Ми живемо в сучасному світі, в епоху великого прогресу, де глобалізація економіки і регіональна інтеграція пробудили потужний виробничий потенціал. Посилення міжнародної співпраці є важливим інструментом розвитку світової економіки і кожної
держави в цілому.
Створення Нового Шовкового шляху стає потужним каналом, що сприяє розвитку і поглибленню міжнародної економічної інтеграції.
Початок шляху – це найважча його частина, але вже зроблений перший крок. Ми спільно повинні нарощувати зусилля, ведучи ініціативу «Одного пояса – одного шляху» до подальших успіхів, маючи на увазі взаємовигідне ділове співробітництво в різних формах з метою загального процвітання і розвитку економіки і культури, домагаючись економічної інтеграції та спільного розвитку на благо всіх і кожного.